Czwarty Zjazd Rodu Gulbinowiczów

Wspomnienia Uli i Romana Gulbinowiczów

 
  W sobotę 11 sierpnia 2007,  po śniadaniu zgodnie, z tradycją udaliśmy się na Mszę Świętą do Kościoła w Wapniku, którą celebrował i piękną homilię wygłosił ks.prał.Stanisław - Jan Borowiecki -proboszcz. Zgodnie z tradycją poprzednich zjazdów Rodzina Gulbinowicz ofiarowała dla kościoła wapnickiego piękną podstawkę z drewna lipowego pod mszał.
      Po mszy świetej nastapił moment wspólnego pozowania do pamiątkowego zdjęcia. Po powrocie do domu w czasie wspólnego obiadu nastąpiło uroczyste otwarcie Zjazdu. Został również odczytany list od Jego Eminecji Kardynała Henryka Gulbinowicza, który niestety nie mógł brać udziału w tym Zjezdzie.
     I jak dzien wczesniej bylo wiele okazji do poznania sie wzajemnie, żartów, zabaw. Wieczorem humory dopisywały bardzo i z powodu braku kapeli, zorganizowano muzykę z glośników. I tańcom i spiewom nie było końca. Najtwardsi tancerze zakończyli zabawę o 3:00 nad ranem. Odbyła się kolejna sesja zdjęciowa dla kolejnych pokolen Gulbinowiczow.
    Najstarszym uczestnikiem Zjazdu był Zdzisław Gulbinowicz- 80 lat s.Zenona , najmłodszy Wiktor Gulbinowicz - 6tyg. s.Zenona, wnuk - Jerzego. W Zjezdzie wzielo udzial ok.65 osoby.
     W niedzielę 12 sierpnia po śniadaniu , nastapił moment podziękowania gospodarzom Zjazdu Marioli i Zbyszkowi Gulbinowicz za udzielenie gościny, I powoli, juz nieco zmęczeni uczestnicy zjazdu zaczęli powoli sie rozjeżdżać do swoich domów.
     Specjalnym akcentem IV Zjazdu była wspólna wycieczka Rodziny Gulbinowiczów do Wilna i Świątnik - miejscowości skąd pochodzi rodzina Gulbinowicz w dniach 4,5,6 sierpnia 2007. Brało w niej udział 18 osób. Zwiedziliśmy piękne Wilno i okolice, odwiedziliśmy Świątniki. W poszukiwaniu śladów rodziny pomogła nam Maria Miłosz, kuzynka z Wilna, odwiedziliśmy miejscowość Podbrodzie, kościółek, gdzie byli chrzczeni Gulbinowicze, oraz cmentarz. Zapaliliśmy świeczki na grobie Kazimierza Gulbinowicza, i rodziny Gałeckich.
Szczególne podziękowania dla Hanny Baszyńskiej i Doroty Koleniec c. Józefa, za zorganizowanie tej wspaniałej wycieczki.

     Na zakończenie należy wszystkim uczestnikom Zjazdu I gościom podziękować za udział i podtrzymywanie tak pięknej rodzinnej tradycji. Szczególne podziękowanie dla Wojciecha Gulbinowicza s. Romualda za stworzenie strony internetowej, dzięki której możemy się bardziej poznać. Seniorom rodu Zdzisławowi i Jerzemu Gulbinowicz, za ciągle żywe wspomnienia z historii rodziny, Marioli i Zbyszkowi Gulbinowicz, Jerzemu Gulbinowicz, Hannie i Ryszardowi Baszyńskim, Dorocie i Dariuszowi Koleniec za olbrzymia pomoc w organizacji Zjazdu.

Do zobaczenia na nastepnym zjezdzie !!!!!!!!!!!!!!


A TUTAJ GALERIA ZDJĘĆ ZE ZJAZDU